-- Facebook Pixel Code -->

טיפולי פוריות טבעיים לגברים

זוגות רבים בישראל מתמודדים עם בעיות פריון ופונים בגינן לקבלת טיפולים רפואיים. אחד הקשיים הניצבים בפניהם הינו היעדר טיפול הולם של הרפואה הקונבנציונאלית לגברים הסובלים מבעיות פריון. לעומת זאת, הרפואה האלטרנטיבית בהחלט מציעה טיפולים שיכולים להועיל, להביא לשיפור איכות הזרע ולכניסה להריון באופן טבעי או בהפריה חוץ גופית. בכתבה הבאה תוכלו לקבל מידע חשוב על הנושא.

על מנת לקבל מידע שוחחנו עם ברכה מזור, מטפלת ברפואה משלימה ואלטרנטיבית המסייעת בקשת רחבה של בעיות בריאות, ובמיוחד מתמחה בטיפול בבעיות פוריות של נשים וגברים. לאורך כארבעים שנות עבודה צברה ברכה ידע רב וביכולתה לספק פתרונות למגוון רחב של בעיות. בנוסף, לאורך השנים טיפלה בהצלחה במאות נשים וגברים עם בעיות פוריות, אשר חלקם הגיעו לאחר טיפולי פוריות קונבנציונאליים שהביאו לתסכול וייאוש, והם יצאו מהטיפול של ברכה אחרי מספר חודשים כשחיוך רחב על פניהם. ברכה מזור מנהלת את פורום פוריות אלטרנטיביים בפורטל ועונה בו על שאלות הגולשים.

שלום ברכה, רוב האנשים חושבים שהמקור לבעיות פריון הוא באישה. האם זה נכון?

למעשה, ברוב המקרים הבעיה היא אצל הגבר, אם כי בעבר הרחוק נטו יותר להאשים את האישה. יחד עם זאת, חשוב לציין שהיום מרוב שנשים מקבלות הורמונים שמזיקים להן, גם האישה וגם הגבר צריכים טיפול.

אחד המושגים הקשורים לבעיות פריון של גברים הוא כמות זרע נמוכה? מה יכולים להיות הגורמים לבעיה זו?

כמות זרע נמוכה מראה בעצם שאין תאי זרע מספיקים. בנוסף לכך, איכות הזרע נבדקת לפי איכות, תנועה ופתולוגיה, כאשר פתולוגיה משמעה ראשים וזנבות שבורים של תאי הזרע. הכמות עצמה צריכה להיות לפחות 50% טובה, וגם התנועה צריכה להיות לפחות 50% טובה. הבעיות האלו יכולות להיגרם מסיבות שונות, למשל מקרינה כי גברים שמים את הסלולארי בכיסים, ישנים בלילה עם ראוטר בחדר, ויכול להיות שהבעיה קשורה לתזונה לקויה, הרבה לחץ נפשי, אוכל מתועש, וכן צריכה של אלכוהול וסיגריות.

מה מציעה הרפואה הקונבנציונאלית לגברים עם בעיות פוריות? עד כמה הטיפולים האלו יעילים?

הרפואה הרגילה כמעט לא מציעה שום דבר. מה שקורה הוא שמביאים את האישה להפריות כדי למצוא אולי כמות מעטה מאוד של זרעונים אצל הגבר. לכן, הרבה יותר קל לרופאים להוביל את הזוגות להפריות מבחנה, כדי לקחת איזה דגימת זרע, לנקב חור בביצית ולהפרות אותה, כלומר הפריה חוץ גופית. אם זה הצליח מחזירים את הביצית המופרית לאישה, אך לרוב כשעושים את הבדיקה כעבור כשבועיים התוצאה היא אפסית.

האם הטיפול שלך כולל תזונה מותאמת וצמחי מרפא? כיצד היא מועילה למטופל?

יש גברים שאני מייעצת להם לשפר את התזונה עם צמחים ירוקים כדוגמת סלרי, חלבון מן החי ומן הצומח. לעומת זאת, כדאי להימנע מחצילים ומכל המאכלים שמכילים את הרעלן סילונים. כמו כן, אני נותנת תוספות מזון שמאוד מועילות. זהו סוג של פתילות שמכניסים לפי הטבעת והחומר מגיע לאזור של הערמונית ומשפר את איכות הזרע. יש גם תוסף של ביצי שור שתורם למאזן ההורמונאלי, ואם יש דלקת בזרע אני נותנת פטרייה שנקראת ריישי. כמו כן, מבצעים בדיקות דם ובוחנים מה חסר לגבר, ומוסיפים את החסר בעזרת תוספים שונים.

לעדכונים חמים בנושא היכנסו לדף הפייסבוק: https://www.facebook.com/bmazor.co.il

האם מטופלים מבצעים שינויים נוספים באורחות החיים?

במידת הצורך. לדוגמא, אני מציעה למטופלים לא לשבת יותר מדי, כי הישיבה הממושכת מחממת את האזור וגורמת לירידה באיכות הזרע. כמו כן אני ממליצה לעשות מקלחות קרות למקום מדי פעם למי שיש בעיה של תנועה איטית של הזרעונים, וכמובן יש להימנע מסאונות, ג'קוזי וכדומה. בנוסף, ישנה חשיבות להקפדה על פעילות גופנית.

האם הליווי שאת מעניקה גם תורם להיבט המנטאלי-רגשי?

ראשית, חשוב להבין שכאשר גבר מגיע לבעיה כזו של חוסר פריון, היא משפיעה על תחושת הגבריות שלו והדבר מתבטא בחוסר ביטחון, ירידה בערך העצמי והרבה חששות. אני באה ומרגיעה אותו שיש פתרון, גם אם הרפואה הקונבנציונאלית אומרת שאין. לדוגמא, אני אומרת לו שיקשיב לגוף שלו וירגיש את התנועה באשך, וכאשר היא מתרחשת הוא יודע שיש תחלופה של זרע, אז הוא נרגע בידיעה שהוא נמצא על הדרך הנכונה. יש לציין שהיו אצלי גברים רבים שהזרע שלהם היה אפס מוחלט בכל הפרמטרים, והיה צורך לבצע את כל ההנחיות שלי ותוך חצי שנה נכנסה האישה להריון. בנוסף, אצלי מרבית הזוגות נכנסים להיריון באופן טבעי, ללא צורך בהפריות.

מהם היתרונות העיקריים של הטיפול הטבעי לעומת הקונבנציונאלי בבעיות פריון אצל גברים?

האמת היא שלא כולם צריכים את הרפואה הקונבנציונאלית. לו היו יודעים לבדוק את עצמם בצורה יסודית, היו יכולים להסתדר בלי התערבות רפואית. למרבה הצער, הרופאים לא בודקים מספיק, לא את הגבר ולא את האישה, נותנים טיפול אך זה לא עובד. במילים פשוטות, הרפואה לא ממש נותנת מענה. אבל כשמגיעים לאדם הנכון שמטפל בשיפור איכות הזרע, אז אפשר בהחלט להתקדם בטיפול טבעי. חשוב להדגיש שטווח הטיפול שלי משתנה ממטופל למטופל בהתאם למצבו, כאשר לכל גבר אני אומרת מהו טווח הטיפול שלו, ובמקרים הקשים ביותר מדובר בטווח של עד חצי שנה.

כיצד לבחור מטפל/ת אלטרנטיבי לטיפול בבעיות פריון של גברים?

אפשר למצוא את המטפל באינטרנט ולעיתים להמלצות מפה לאוזן יש כוח רב, מכיוון שיש הוכחות להצלחה. לדוגמא, כשמתקשרים אליי ומבקשים הוכחות אני נותנת כתובות וטלפונים כדי שיוכלו לבדוק ולשמוע ממקור ראשון.

אם כך, למה הרפואה לא לוקחת מטפלת כמוך עם תוצאות טובות והוכחות?

זה בגלל שאני פוגעת באגו המקצועי שלהם. אחרת, מה יישאר להם לעשות? ניסיתי לעבוד עם הרופאים ולקבל הכרה, אך הם לא הסכימו. חבל מאוד, בשביל הרבה מטופלים ומטופלות.

ברכה מזור היא מטפלת ברפואה משלימה ואלטרנטיבית המסייעת בקשת רחבה של בעיות בריאות, ובמיוחד מתמחה בטיפול בבעיות פוריות של נשים וגברים. שאלות בנושאי הכתבה ובנושאים נוספים ניתן להפנות אל ברכה מזור דרך פורום פוריות אלטרנטיביים.

 

 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
צור קשר
צור קשר עם ברכה כבר עכשיו!
050-5325859